Himalaje indyjskie – lato 2019

Wyprawy trekkingowe i poznawczo-trekkingowe w indyjskie Himalaje to nasza specjalność. Organizujemy je od ponad 20 lat. Zapraszamy do Ladakhu, Zanskaru i Kaszmiru.

Dawniej karawany objuczone towarami wędrowały z Kaszmiru do Ladakhu przez 16 dni. Świat się skurczył i dzisiaj tyle czasu będzie trwała cała nasza wyprawa. Do Ladakhu dostaniemy się samolotem a do Kaszmiru będziemy podróżować drogą Srinagar – Leh Highway wiodącą przez himalajskie doliny i przełęcze. Podróż tą trasą będzie wspaniałą przygodą obfitującą w piękne widoki i emocje. Po zwiedzeniu najciekawszych wiosek i klasztorów buddyjskich w dolinie Indusu i dolinie Nubry przemierzymy drogę do Kaszmiru, aby z pustynnego tybetańskiego Ladakhu przenieść się w zupełnie odmienny przyrodniczo i kulturowo świat. Rozległą zieloną dolinę Kaszmiru zamieszkują muzułmanie, którzy wznieśli tu wiele meczetów. Srinagar stolica Kaszmiru słynie z pływającego miasta na jeziorze Dal, mogolskich ogrodów z XVII w. i drewnianej architektury starego miasta.

Szlakiem Wielkich Jezior w górach Kaszmiru

Nie bez powodu trasa zwana „Szlakiem Wielkich Jezior Kaszmirskich” (Kashmir Great Lakes Trek) cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów przybywających do Kaszmiru. Alpejskie krajobrazy: strzeliste szczyty odbijające się w błękitnych jeziorach, zielone łąki z pasącymi się stadami owiec i piękne lasy w niższych partiach gór to powód, dla którego Kaszmir często nazywany jest himalajską Szwajcarią. Podczas wędrówki napotkamy na śródgórskich łąkach obozowiska kaszmirskich pasterzy Gudżarów, którzy letnie miesiące spędzają wysoko w górach. Ukwiecone łaki nad jeziorami czy górskimi potokami, w których spotkać możemy pstrągi tęczowe, stanowią również doskonałe miejsca do niezapomnianych biwaków pod rozgwieżdżonym himalajskim niebem.

Trekking z Zanskaru w stronę Ladakhu

Wędrówka przez góry Zanskaru do Ladakhu jest jednym z najbardziej spektakularnych trekkingów w Himalajach. Biegnie starymi szlakami karawanowymi, przekracza liczne potoki, pokonuje wysokie przełęcze, na których powiewają flagi modlitewne, mija białe czorteny i kamienne murki z wyrytymi mantrami. Podczas wędrówki odwiedzimy ukryte w górach wioski i spróbujemy tybetańskiej herbaty w buddyjskich klasztorach a częściej w bród. Noclegi w namiotach pod rozgwieżdżonym himalajskim niebem, przeprawy po chwiejnych mostkach (czasem ich zabraknie!), oraz kilometry w pionie i poziomie przebyte podczas trekkingu dostarczą nam niezapomnianych wrażeń!

Komentowanie jest wyłączone