Pakistan w kwietniu 2021

Pakistan Wyjazd Szlakiem Z Południa Na Północ to fascynująca podróż do kraju wciąż tajemniczego i mało znanego. Pakistan zachwyca, inspiruje i często wprost zaskakuje przyjezdnych pięknem swojej przyrody i unikalnych zabytków. Zachwycają tu zwłaszcza górskie krajobrazy najwyższych gór świata i przepiękne, otwarte przestrzenie. To kraj z wielomilionowymi miastami i maleńkimi wioskami, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom podróży oraz poznawania innych kultur i tradycji. W czasie podróży po Pakistanie towarzyszyć będą nam zarówno oszałamiające górskie panoramy, pustynne krajobrazy a także widoki pakistańskiego wybrzeża Morza Arabskiego.
Autorem programu jest Łukasz Odzimek z biura Poza Trasą Adventure, wyprawę będzie pilotować Katarzyna Mazurkiewicz.

Wyprawę rozpoczniemy od nadmorskiego Karaczi na południu Pakistanu skąd będziemy podążać na północ. Odwiedzimy nie tylko Karaczi, Lahore i Islamabad czyli jedne z najważniejszych i największych miast kraju, ale podejrzymy też życie pakistańskiej prowincji i dotrzemy do miejsc zupełnie #pozatrasą. Zobaczymy też najważniejsze zabytki Pakistanu, z bliska przyjrzymy się kulturze, zwyczajom i tradycjom. Odkryjemy tajemnice starożytnych cywilizacji od Karaczi poprzez stanowisko archeologiczne Mohenjo-Daro i Multan aż do Lahore i Islamabadu.
Północną, górską część wyprawy rozpczniemy od podróży szosą Karakorum Highway na północ kraju. Dotrzemy między innymi do miast Skardu i Gilgit, Doliny Hunza i miasta Karimabad, wioski Passu oraz Przełęczy Khunjarab, która jest najwyższym punktem szosy Karakorum Highway

W czasie wyprawy Pakistan Wyjazd Szlakiem z Południa na Północ niejednokrotnie doświadczymy też gościnności i serdeczności ze strony mieszkańców. Poznamy lokalną kuchnię i tradycje kulinarne. Zapoznamy się też z tradycyjną sztuką a na lokalnych targach kupić będziemy mogli artystyczne wyroby rzemieślnicze oraz słynną biżuterię z Multan. Zatrzymamy się w miejscach bardziej i mniej znanych, wszędzie delektować będziemy się otaczającymi nas przepięknymi krajobrazami, a tych w Pakistanie nie brakuje.

 

Komentowanie jest wyłączone.