Trekking w Himalajach – lato pełne przygód


Szczegóły wydarzenia


Zapraszamy na prezentację „Trekking w Himalajach – lato pełne przygód” która odbędzie się w czwartek, 30 września o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu w ramach Klubu Miłośników Podróży „Przez kontynenty”

Himalaje kojarzą się najczęściej z ośnieżonymi wysokimi szczytami, które zdobywają tylko doświadczeni wspinacze. Ale niżej – w dolinach oddzielonych od siebie górskimi grzbietami w wioskach i osadach pasterskich żyją mieszkańcy Himalajów. Wiele z tych dolin łączą od stuleci szlaki karawanowe biegnące przez wysokie przełęcze. Dzisiaj wiele z nich stało się trasami trekkingowymi, które przemierzają turyści.

Od 25 lat wędruję po Himalajach jako przewodnik trekkingowy. Na urlop też wybieram Himalaje, wtedy często wędruję z mężem, czasem solo – raczej z lokalnymi przewodnikami niż samotnie. Najbardziej cenię sobie spotkania i rozmowy z ludźmi spotkanymi na szlaku: mieszkańcami, pielgrzymami, turystami. Lubię biwaki w namiotach, przekraczanie potoków, pokonywanie trudności. Wiele razy spędzałam dwa lub trzy letnie miesiące w indyjskiej części Himalajów. O jednym z takich górskich sezonów – obfitującym w rozmaite przygody lecie 2015, które spędziłam w Ladakhu, Zanskarze, Kaszmirze, Kinnaurze i Spiti – opowiem podczas naszego spotkania.

Komentowanie jest wyłączone.