Wystawa o Zanskarze – oferta

Wystawa fotografii „POWROTY W HIMALAJE – ZANSKAR” była prezentowana w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie od 5 października do 18 listopada 2018.  Wystawę tworzy 40 poziomych zdjęć w formacie 100 cm x 70 cm wydrukowanych na piance, uzupełniają ją multimedialne prezentacje (pokazy slajdów) z autorskim komentarzem, które przedstawiamy osobiście w trakcie trwania wystawy.
Kontakt dla instytucji zainteresowanych wystawą i pokazami slajdów: Terra Incognita

„POWROTY W HIMALAJE – ZANSKAR” to wystawa fotografii przedstawiająca krajobrazy i życie mieszkańców Zanskaru – dawnego buddyjskiego królestwa leżącego w indyjskich Himalajach, którą przygotowaliśmy z okazji 30-lecia naszych wypraw w Himalaje.

Wystawa stanowi całość z multimedialnymi prezentacjami opowiadającymi o życiu mieszkańców Zanskaru, które odbywają się trakcie trwania wystawy. Potrzebna jest zaciemniona sala z ekranem i nagłośnieniem.

Możemy również zaoferować prezentacje dla dzieci:

Termin, szczegóły współpracy oraz honorarium ustalamy indywidualnie. Prosimy o kontakt: terra@terra.waw.pl

Zanskar – dawne królestwo leżące po północnej stronie zachodnich Himalajów jest osłonięty od wpływów monsunu. Krajobrazowo i kulturowo jest podobny do Tybetu.
To odcięte przez kilka miesięcy od świata miejsce zamieszkują niezwykle serdeczni ludzie. Od 1980 r. gdy wybudowano pierwszą i do tej pory wciąż jedyną drogę samochodową, zmieniło się tu więcej niż w ciągu kilku ostatnich stuleci. Mimo to, czas wciąż jeszcze płynie w Zanskarze znacznie wolniej niż u nas.
Autorzy wystawy – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie przemierzyli góry Zanskaru na piechotę podczas swojej pierwszej podróży w Himalaje w 1988 r. Eksplorując przez 30 lat różne rejony Himalajów najchętniej powracają właśnie do Zanskaru.
Są podróżnikami, przewodnikami wypraw poznawczych i trekkingowych, autorami pokazów slajdów, wystaw fotograficznych i książek o Himalajach. Prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita i organizują Festiwal TERRA.

Sponsor wystawy: Cewe
Kuratorka wystawy: Karolina Krzywicka
Przygotowanie zdjęć do druku: Beata Muchowska

Komentowanie jest wyłączone.