Wywiad w Etnosystem.pl

KATARZYNA MAZURKIEWICZ: Życie w slajdach i slajdy, które żyją

Portal Etnosystem.pl zamieścił wywiad, który z Kasią przeprowadziła Iśka Marchwica

Iśka Marchwica, Etnosystem.pl: Umawiając się na tę rozmowę powiedziałaś, że prędzej możesz zaproponować miejsce do rozmowy w Indiach niż w Warszawie. Indie są ci aż tak bliskie?
Katarzyna Mazurkiewicz, TERRA Incognita: Mamy z Andrzejem naturę korników, lubimy drążyć więc do Indii wracamy co chwilę. A to na święta, a to o różnych porach roku, a to spotkać się z tymi ludźmi, z którymi nie udało się ostatnio… W związku z tym, z Indiami mamy… ogromny problem! Przyznaję, że nie najgorzej znamy indyjskie Himalaje, bo tam jeździmy często i z grupami, w roli przewodników i prywatnie, na urlop. Oprócz tego złapałam bakcyla na Indie, ale te najbardziej znane Indie – chciałabym zobaczyć wszystkie typowe, charakterystyczne miejsca tego kraju.

Lubisz jeździć w grupami, w roli przewodnika i opiekuna?
Bardzo lubię, bo uwielbiam obserwować, jak ludzie w grupie się zmieniają. Osoby, które decydują się na trekking w indyjskich Himalajach, najczęściej są zaznajomione z podróżowaniem. Przez pierwsze trzy dni mamy więc festiwal opowieści – gdzie, kto był i czego to nie widział. Co jest oczywiście ciekawe, ale jeszcze ciekawsze jest obserwowanie, jak ze zbioru nieco wystraszonych i niepewnych osób, w trakcie wyprawy, tworzy się zgrana grupa. Obserwuję też często, jak w trakcie podróży, osoby które podchodziły do miejscowych z wyższością, nabierają do nich szacunku i zaufania. Z grupami mieszkamy u prywatnych ludzi, w sercu Himalajów, więc te zmiany w grupie są bardzo intensywne i piękne.

Cały wywiad można znaleźć w portalu Etnosystem.pl
http://etnosystem.pl/czytam/10091-katarzyna-mazurkiewicz-terra-wywiad

Komentowanie jest wyłączone